Dofinansowanie na pompy ciepła - Mój Prąd 5.0

Ruszaj na przód z najnowszą edycją programu "Mój Prąd 5.0". Sprawdź możliwości, jakie oferuje domowa fotowoltaika czy pompy ciepła. Niezależność energetyczna i realne oszczędności są na wyciągnięcie ręki dzięki atrakcyjnym dofinansowaniom — nawet do 58 tys. zł! 

Zgłoś wniosek, skorzystaj z okazji i zacznij produkować własną, ekologiczną energię już dziś!

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które zapewni Ci energię do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub ogrzania wnętrza. Jej działanie opiera się na podobnej zasadzie, jak praca lodówki z tym, że nie odprowadza ona ciepła na zewnątrz a pobiera strumień powietrza, który dzięki procesowi sprężenia zostaje podgrzany do 60-70oC. Następnie powietrze to wędruje wprost do Twojego układu grzewczego zapewniając Ci ekologiczny sposób ogrzania domu i wody użytkowej.

Pompy ciepła Kielce - APP Energy

Pompy ciepła typu monoblok – budowa, sposób działania, zalety i wady

Pompa ciepła typu monoblok jest urządzeniem składającym się z jednej jednostki montowane na zewnątrz budynku. Skupia ono w sobie zarówno elementy do odbioru, jak i transformacji ciepła oraz przekazania go dalej, do instalacji grzewczej budynku. Największą zaletą pomp monoblok jest duża szczelność instalacji chłodniczej z uwagi na jej fabryczny montaż i zabezpieczenie przez producenta.

Z tego powodu montaż tego typu pomp jest również ograniczony jedynie do wykonania instalacji hydraulicznej, a osoba wykonująca tę pracę nie musi posiadać uprawnień F-gazowych. Należy przy tym pamiętać, że wybierając ten typ pomp ciepła, konieczne będzie poprowadzenie instalacji grzewczej na zewnątrz budynku oraz zabezpieczenie jej przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Korzyści z posiadania pompy ciepła

Podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła to same korzyści wśród, których można wymienić:

 • Szybki zwrot kosztów – odpowiednio dobrana pompa ciepła zainstalowana w duecie z instalacją fotowoltaiczną zwróci się w wyjątkowo krótkim czasie, co sprawia, że koszt instalacji nie jest tak wielkim obciążeniem jak mogłoby się to wydawać;

 • Oszczędności w trakcie budowy nowego budynku – instalacji pompy ciepła w nowym budownictwie pozwala oszczędzić sporą sumę, którą musielibyśmy wydać na inne systemy niezbędne w domach nieposiadających pompy (np. przyłącze gazu, budowa komina),

 • Niezależność od konwencjonalnych źródeł ciepła – posiadanie pompy ciepła sprawia, że nie musimy martwić się o rosnące ceny gazu, węgla i innych konwencjonalnych źródeł ciepła;

 • Dbałość o zdrowie domowników – brak korzystania z konwencjonalnych źródeł ciepła w domu to mniejsza ilość toksycznych związków w powietrzu wokół nas oraz eliminacja możliwości zatrucia się tlenkiem węgla;

 • Wygoda oraz komfort użytkowania – z uwagi na fakt, że pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym jej posiadacz nie musi martwić się o jej codzienne uruchamianie czy rozpalanie, jak to ma miejsce w przypadku urządzeń konwencjonalnych.

 • Ekologia – korzystanie z pompy ciepła zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, co korzystnie wpływa na klimat i nasze środowisko.

Jak wygląda proces zakupowy i montażowy pompy ciepła w Kielcach?

Wybór profesjonalnej firmy zajmującej się instalacja pomp ciepła, takiej jak APP Energy sprawi, że uzyskanie projektu i wyceny potrwa najwyżej kilka dni roboczych.

Dodatkowo mamy tutaj pewność, że wszelkie wyliczenia zostały wykonane na podstawie analiz inżynierskich konkretnego budynku. Z kolei montaż instalacji zostanie wykonany terminowo.

Pompy ciepła Kielce od firmy APP Energy

Opinie naszych klientów

 • Elżbieta K.
  Elżbieta K. - Klientka APP Energy

  “Dziękuję za montaż pompy ciepła w Kielcach. Wysoki profesjonalizim, fachowe doradztwo i terminowa usługa. Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z App Energy :)”

 • Mirosław K.
  Mirosław K. - Klient APP Energy

  "Polecam! Zamontowana przez Panów z App Energy pompa ciepła działa bardzo cicho i bezobsługowo. Jestem pozytywnie zaskoczony, wysokością moich rachunków za prąd."

 • Krzysztof Ś.
  Krzysztof Ś. - Klient APP Energy

  "Specjaliści z AppEnergy zajęli się montażem pompy ciepła w moim domu. Realizacja wykonana sprawnie i z dbałością o szczegóły. Jestem bardzo zadowolony i jeszcze raz dziękuję. Czekam na efekty :)"

Dlaczego App Energy?

Współpraca z App Energy to pewność, że inwestycja zostanie wykonana w sposób profesjonalny przez zespół, który posiada wiedzę i ogromne doświadczenie.

Firma gwarantuje szeroko zakrojoną współpracę, która obejmuje zarówno audyt zdalny lub na miejscu inwestycji, jak i dobór oferty najlepiej dopasowany do potrzeb domowników i inwestora.

Wybór App Energy to pewność wykorzystania najwyższej jakości komponentów przy zindywidualizowanej wycenie, a także montaż instalacji przez wykwalifikowaną grupę monterów i hydraulików posiadających wieloletnie doświadczenie w branży.

Zapytaj o ofertę na pompy ciepła - Kielce, tel.  603 243 885

Realizacja: Starterfirm.pl