Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które zapewni Ci energię do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub ogrzania wnętrza. Jej działanie opiera się na podobnej zasadzie, jak praca lodówki z tym, że nie odprowadza ona ciepła na zewnątrz a pobiera strumień powietrza, który dzięki procesowi sprężenia zostaje podgrzany do 60-70oC. Następnie powietrze to wędruje wprost do Twojego układu grzewczego zapewniając Ci ekologiczny sposób ogrzania domu i wody użytkowej.

Pompy ciepła Kielce - APP Energy

Pompy ciepła typu monoblok – budowa, sposób działania, zalety i wady

Pompy ciepła Kielce - typu monoblok jest urządzeniem składającym się z jednej jednostki montowane na zewnątrz budynku. Skupia ono w sobie zarówno elementy do odbioru, jak i transformacji ciepła oraz przekazania go dalej, do instalacji grzewczej budynku. Największą zaletą pomp monoblok jest duża szczelność instalacji chłodniczej z uwagi na jej fabryczny montaż i zabezpieczenie przez producenta.

Z tego powodu montaż tego typu pomp jest również ograniczony jedynie do wykonania instalacji hydraulicznej, a osoba wykonująca tę pracę nie musi posiadać uprawnień F-gazowych. Należy przy tym pamiętać, że wybierając ten typ pomp konieczne będzie poprowadzenie instalacji grzewczej na zewnątrz budynku oraz zabezpieczenie jej przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Korzyści z posiadania pompy ciepła

Podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła to same korzyści wśród, których można wymienić:

 • Szybki zwrot kosztów – odpowiednio dobrana pompa ciepła zainstalowana w duecie z instalacją fotowoltaiczną zwróci się w wyjątkowo krótkim czasie, co sprawia, że koszt instalacji nie jest tak wielkim obciążeniem jak mogłoby się to wydawać;

 • Oszczędności w trakcie budowy nowego budynku – instalacji pompy ciepła w nowym budownictwie pozwala oszczędzić sporą sumę, którą musielibyśmy wydać na inne systemy niezbędne w domach nieposiadających pompy (np. przyłącze gazu, budowa komina),

 • Niezależność od konwencjonalnych źródeł ciepła – posiadanie pompy ciepła sprawia, że nie musimy martwić się o rosnące ceny gazu, węgla i innych konwencjonalnych źródeł ciepła;

 • Dbałość o zdrowie domowników – brak korzystania z konwencjonalnych źródeł ciepła w domu to mniejsza ilość toksycznych związków w powietrzu wokół nas oraz eliminacja możliwości zatrucia się tlenkiem węgla;

 • Wygoda oraz komfort użytkowania – z uwagi na fakt, że pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym jej posiadacz nie musi martwić się o jej codzienne uruchamianie czy rozpalanie, jak to ma miejsce w przypadku urządzeń konwencjonalnych.

 • Ekologia – korzystanie z pompy ciepła zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, co korzystnie wpływa na klimat i nasze środowisko.

Jak wygląda proces zakupowy i montażowy pompy ciepła w Kielcach?

Wybór profesjonalnej firmy zajmującej się instalacja pomp ciepła, takiej jak APP Energy sprawi, że uzyskanie projektu i wyceny potrwa najwyżej kilka dni roboczych.

Dodatkowo mamy tutaj pewność, że wszelkie wyliczenia zostały wykonane na podstawie analiz inżynierskich konkretnego budynku. Z kolei montaż instalacji zostanie wykonany terminowo.

Pompy ciepła Kielce od firmy APP Energy

Opinie naszych klientów

 • Elżbieta K.

  “Dziękuję za montaż pompy ciepła w Kielcach. Wysoki profesjonalizim, fachowe doradztwo i terminowa usługa. Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z App Energy :)”

 • Mirosław K.

  "Polecam! Zamontowana przez Panów z App Energy pompa ciepła działa bardzo cicho i bezobsługowo. Jestem pozytywnie zaskoczony, wysokością moich rachunków za prąd."

 • Krzysztof Ś.

  "Specjaliści z AppEnergy zajęli się montażem pompy ciepła w moim domu. Realizacja wykonana sprawnie i z dbałością o szczegóły. Jestem bardzo zadowolony i jeszcze raz dziękuję. Czekam na efekty :)"

Dlaczego App Energy?

Współpraca z App Energy to pewność, że inwestycja zostanie wykonana w sposób profesjonalny przez zespół, który posiada wiedzę i ogromne doświadczenie.

Firma gwarantuje szeroko zakrojoną współpracę, która obejmuje zarówno audyt zdalny lub na miejscu inwestycji, jak i dobór oferty najlepiej dopasowany do potrzeb domowników i inwestora.

Wybór App Energy to pewność wykorzystania najwyższej jakości komponentów przy zindywidualizowanej wycenie, a także montaż instalacji przez wykwalifikowaną grupę monterów i hydraulików posiadających wieloletnie doświadczenie w branży.

Zapytaj o ofertę na pompy ciepła - Kielce, tel.  603 243 885

Realizacja: Starterfirm.pl