Skip to main content
APP Energy Fotowoltaika Kielce, ul. Bohaterów Warszawy 6/7G - korzystne ceny, najlepsza jakość, bezproblemowy kontakt!
Instalacja fotowoltaiczna przygotowana przez firmę APP Energy Kielce

Fotowoltaika Kielce

Na rynku elektrowni słonecznych od 2012 roku
Ponad 400 wykonanych instalacji
Serwis 24h/7

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt

Panele fotowoltaiczne firmy Fotowoltaika Kielce APP Energy

Fotowoltaika Kielce

Na rynku elektrowni słonecznych od 2012 roku
Ponad 400 wykonanych instalacji
Serwis 24h/7

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt
Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu domu klienta z Kielc

Fotowoltaika Kielce

Na rynku elektrowni słonecznych od 2012 roku
Ponad 400 wykonanych instalacji
Serwis 24h/7

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt

Fotowoltaika Kielce

Na rynku elektrowni słonecznych od 2012 roku
Ponad 400 wykonanych instalacji
Serwis 24h/7

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt

Fotowoltaika Kielce

Na rynku elektrowni słonecznych od 2012 roku
Ponad 400 wykonanych instalacji
Serwis 24h/7

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt

Fotowoltaika Kielce

Na rynku elektrowni słonecznych od 2012 roku
Ponad 400 wykonanych instalacji
Serwis 24h/7

Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt

Instalacje Fotowoltaiczne Kielce

W APP Energy stawiamy na jakość. Zapewniamy najlepsze ogniwa fotowoltaiczne, falowniki oraz mocowania, spełniające odpowiednie standardy. Projektując instalacje fotowoltaiczne dostosowujemy je do osobistych potrzeb i preferencji każdego z naszych klientów. Na podstawie specjalistycznego projektu, przygotowanego przez naszych ekspertów, umieszczamy panele słoneczne na dachach oraz gruncie. Korzystamy przy tym z certyfikowanych, dedykowanych mocowań. Wbrew pozorom mocowanie instalacji fotowoltaicznej do konstrukcji dachu jest bezpieczne i nie powoduje uszkodzeń.

Zamień swój dach w elektrownię słoneczną, która będzie pracować nawet przez 30 lat!

Energia słoneczna może całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki właściwie dobranej instalacji fotowoltaicznej. W rezultacie można w znacznej mierze zmniejszyć wydatki na prąd - nawet o 90%.

Po upływie 4-6 lat koszty instalacji fotowoltaicznej całkowicie się zwracają. Panele fotowoltaiczne objęte są co najmniej 25 letnią gwarancją sprawności. Jednak po upływie tego czasu nadal produkują energię słoneczną w około 80%. Jest to wystarczająco długi okres, byśmy mogli uniezależnić się od zakładu energetycznego i korzystać wyłącznie z energii słonecznej.

Instalacja fotowoltaiczna naziemna wykonana przez kielecki oddział firmy APP Energy

Dlaczego panele fotowoltaiczne to dobra inwestycja?

Darmowy prąd przez cały rok z firmą fotowoltaiczną APP Energy
Darmowy prąd przez cały rok
Latem, gdy więcej światła słonecznego dociera do powierzchni ziemi, panele będą produkować nadwyżki prądu, które możesz odzyskać w zimie. Dzięki temu niezależnie od nasłonecznienia możesz cieszyć się darmowym prądem.
Fotowoltaika APP Energy - ekologiczne źródło energii
Ekologiczne źródło energii
Panele fotowoltaiczne nie produkują szkodliwego dla naszej planety dwutlenku węgla. Znikome ilości CO2, emitowane podczas wytwarzania paneli i ich utylizacji, są kilkadziesiąt razy niższe, w porównaniu do paliw gazowych lub węglowych.
Inwestycją w panele fotowoltaiczne inwestyjcą w przyszłość
Inwestycja w przyszłość
Panele fotowoltaiczne będą produkować prąd przez co najmniej 25 lat, a Ty nie będziesz musiał martwić się rachunkami za prąd, które będą w tym czasie niższe nawet o 90%.
Szybki zwrot nakładów za instalacje fotowoltaiczne APP Energy
Szybki zwrot nakładów
W zależności od wielkości instalacji, inwestycja w panele zwraca się w ciągu 4-6 lat. To bardzo krótki okres w porównaniu z czasem, przez jaki instalacja będzie Ci służyć.
Niezawodność w montażu paneli fotowoltaicznych przez firmę APP Energy
Niezawodność
Po zamontowaniu paneli są one w pełni bezobsługowe. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, możesz być pewien, że będą one działać bezawaryjnie.

Panele fotowoltaiczne - jaki rozmiar wybrać i czy ma on znaczenie?

Jednym z kilku kluczowym aspektów mających znaczenie przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej jest dobór modułów solarnych. Na polskim rynku znajdziemy szeroki wybór różnorodnych modeli, dlatego nie jest to zadanie proste i wymaga chwili na przemyślenie, tego jakie parametry wziąć pod uwagę i czym dokładnie kierować się przy wyborze.

Jaki rozmiar modułów PV wybrać?

Obecnie producenci paneli fotowoltaicznych starają się przyciągać klienta maksymalizacja mocy produkowanych przez sienie modułów fotowoltaicznych. Co ciekawe, sprawność konwersji ogniw wchodzących w skład modułów nie zmienił się znacznie w przeciągu kilku lat, co oznacza, że jedyną możliwą metodą zwiększenia ich mocy jest zwiększenie ilości pojedynczych ogniw.

Nie oznacza to, że na rynku nie znajdziemy modułów o większej mocy niż standardowe 500 W. Rekordziści mogą pochwalić się modułami o mocy sięgającej nawet 550 W składających się z aż 144 pojedynczych ogniw i mających wymiary ok 115 cm x 230 cm. Waga tak dużych paneli może dojść nawet do 30 kg.  Jednym z producentów, którym udało się osiągnąć taki wynik jest Jinko Solar.

Duża moc paneli fotowoltaicznych a łatwość montażu

Bez wątpienia duża moc najnowszych, dużych modułów PV sprawia, że ich montaż jest zdecydowanie szybszy i nie wymaga tak dużej ilości okablowania ani rusztowań. Nie jest to jednak produkt pozbawiony wad. Tak duże moduły osiągają wagę nawet do 30 kg, co znacznie utrudnia transport oraz wnoszenie modułów po drabinach i rusztowaniach. Tak duże wymiary i ciężar mogą również przełożyć się na wyższy koszt montażu

Stopień elastyczności instalacji fotowoltaicznej

Stosunkowo niewielkie wymiary większości dachów powodują zazwyczaj pewne problemy z ciasnym ułożeniem ogromnych modułów fotowoltaicznych. Większe modele są zazwyczaj „nieustawne”, dlatego na ograniczonej powierzchni dachu można umieścić tylko kilka sztuk. Na przykład na dwuspadowym dachu wielkości 3,8 m x 10 m zmieści się osiem większych modułów solarnych Jinko Solar Tiger PRO. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć moc całkowitą rzędu jedynie 4,4 kW. Dla porównania wykorzystanie mniejszych modułów o wielkości 175 cm x100 cm na tym samym dachu pozwoli na zainstalowanie aż 20 sztuk. Daje to nam moc całkowitą rzędu aż 6 kW, czyli prawie 35% więcej niż w poprzednim przypadku. Z powyższego przykładu wypływa wniosek, że jeśli zależy nam na maksymalizacji mocy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą dla nas mniejsze moduły, które pozwalają lepiej dopasować instalację do wymiarów dachu.

  Osiągnięcie kompromisu pomiędzy ceną, wygodą i mocą

  Podsumowując, wybierając rozmiar modułów solarnych należy dopasować je do indywidualnych preferencji oraz wymiarów dachu. Duże panele pozwalają na wykorzystanie mniejszej ilości sztuk oraz zdecydowanie mniejszej ilości okablowania i stelaży. Są jednak dużo większe, co znacznie utrudnia i spowalnia cały montaż.  Dodatkowo z racji swoich rozmiarów moduły te bywają problematyczne i nieustawne na dachu. Z racji tego tak duże moduły sprawdzą się głównie na bardzo małych dachach, które pomieszczą tylko kilka silnie skupiających moc paneli. Dla właścicieli dużych i dobrze nasłonecznionych dachów poleca się standardowe panele PV, które umożliwiają lepsze wykorzystanie przestrzeni i zmaksymalizowanie mocy całego systemu fotowoltaicznego.


  Nasi partnerzy:

  Partnerzy firmy APP Energy, oferującej instalacje fotowoltaiczne w Kielcach i okolicach

  Program "Mój prąd" Kielce 2021

  Program "Mój Prąd" to rodzaj wsparcia rozwoju energetyki prosumenckiej, a dokładniej segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Najwięcej prosumentów w Polsce stanowią właściciele instalacji PV, stąd decyzja NFOŚiGW o przyznaniu im dofinansowania. Głównym zamysłem i celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
  Program "Mój prąd" Kielce - dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych

  "Mój Prąd" 2021 - zasady

  Edycja "Mój prąd" 4.0 zawiera dotację, która może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, jednak nie może być to kwota większa niż 3000 zł. Dofinansowanie może zostać wykorzystane na zakup i montaż mikroinstalacji o mocy od 2 kW do 10 kW, dla budynków mieszkalnych, ale już istniejących. O wspomnianą kwotę mogą ubiegać się jedynie osoby fizyczne, które produkują energię elektryczną ze słońca na własne potrzeby, i które zawarły kompleksową umowę z dystrybutorem energii, regulującą kwestie wprowadzenia do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

  Wnioski o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd Kielce 2021, można składać już od 1 lipca bieżącego roku. Zakończenie naboru planowane jest jednak na okres wcześniejszy niż początkowo przyjęto, tj. 22.12.2021, z uwagi na zmniejszający się dedykowany programowi budżet. Jednakże, NFOŚiGW podjęło decyzję o zwiększeniu puli pieniędzy na dotacje - a ubiegać się o nią mogą osoby, które znajdują się tzw. liście rezerwowej, jeszcze z poprzedniej edycji programu "Mój Prąd" 2020.

  Więcej o programie Mój Prąd 2021 i dokumentach, które wymagane są podczas składania wniosku o dofinansowanie, uzyskasz dzwoniąc pod wskazany poniżej numer telefonu.

  Zyski z programu "Mój Prąd" Kielce 2021

  • Zwrot części kosztów inwestycji,
  • Redukcja CO2 (do tej pory dzięki programowi wynosi 940 479 200 kg/rok),
  • Zwolnienie z podatku PIT,
  • Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem można odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna),

  Oferta instalacji fotowoltaicznych APP Energy

  W APP Energy przeprowadzamy kompleksowe usługi w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Chętnie pomożemy w doborze odpowiednich urządzeń, zamontujemy instalację fotowoltaiczną, a także przyłączymy ją do sieci. Do każdego projektu instalacji fotowoltaicznej podchodzimy w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę potrzeby oraz możliwości finansowe naszych klientów.

  Swoją ofertę kierujemy między innymi do:

  Osób indywidulanych
  Instalacja fotowoltaiczna na dachu zamontowana przez APP Energy Kielce
  Przedsiębiorstw
  Fotowoltaika dla przedsiębiorstw - realizacja Firmy APP Energy oddział Kielce
  Gospodarstw rolnych
  Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych - instalacja wykonana przez kielecki oddział firmy APP Energy
  Budynków użyteczności publicznej
  Instalacja fotowoltaiczna na dachu szkoły wykonana przez firmę APP Energy Kielce

  Własna instalacja fotowoltaiczna w 4 prostych krokach:

  1. Bezpłatna wycena
  Nasz specjalista spotka się z Tobą w dogodnym terminie, aby dobrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Weźmiemy pod uwagę nie tylko czynniki architektoniczne, ale również Twoje możliwości finansowe.
  1
  2
  2. Projekt
  Przygotujemy specjalistyczny projekt instalacji, a także dobierzemy sposób finansowania, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.
  3. Montaż
  Bezpiecznie dostarczymy sprzęt na miejsce, a następnie nasi doświadczeni fachowcy zamontują instalację zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem.
  3
  4
  4. Przyłączenie do sieci
  Zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem instalacji do sieci. Tobie pozostaje tylko cieszyć się z udanej inwestycji!

  Fotowoltaika APP Energy

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży OZE - jesteśmy z Wami od początku rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Dzięki temu zdobyliśmy wiedzę i umiejętności, które chętnie wykorzystujemy podczas doboru idealnych rozwiązań dla naszych klientów. Instalatorzy APP Energy wykonali już setki instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu ich pracę cechuje szybkość i profesjonalizm. Nasi pracownicy montują panele fotowoltaiczne, przestrzegając prawa oraz norm budowlanych, a także mając na uwadze komfortową obsługę klienta. W naszym zespole są zarówno wykształceni projektanci i kosztorysanci, jak i wykwalifikowani elektrycy i instalatorzy OZE, których kompetencje poświadczone są odpowiednimi certyfikatami. Są oni gwarantem najwyższej jakości, świadczonych przez nas usług. Chociaż jesteśmy na polskim rynku fotowoltaicznym od wielu lat, nie stajemy w miejscu i staramy się nieustannie pogłębiać naszą wiedzę na temat fotowoltaiki. Sprawia nam to wiele przyjemności, ponieważ OZE to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja!

  Główna siedziba firmy znajduje się w Lublinie. Posiadamy również oddział w Kielcach. Wykonujemy realizacje na terenie całego województwa lubelskiego oraz okolicznych województw.

  Indywidulane podejście do klienta oraz sprzęt renomowanych producentów to nasz znak rozpoznawczy.

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami
  Panele fotowoltaiczna na dachuj jednego z przedsiębiorstw w Kielcach

  Aktualności
  Zobacz najnowsze realizacje instalacji fotowoltaicznych na naszym Facebooku!
  Polub nasz profil na Facebooku, aby być z nami na bieżąco! Często publikujemy tam zdjęcia naszych realizacji, a także informacje o promocjach i ofertach instalacji fotowoltaicznych.
  Moduły fotowoltaiczne na dachu jednego z budynków w Kielcach
  Agencja Interaktywna Starterfirm wykonała projekt strony internetowej w 2020 roku.

  Najczęściej zadawane pytania:

  1. Jaką ilość energii elektrycznej może w ciągu roku wytworzyć instalacja fotowoltaiczna?

  Najczęściej przyjmowaną wartością jest 900 - 1200 kWh energii elektrycznej rocznie na każdy 1 kWp mocy paneli, przy założeniu, że są one skierowane na południe pod optymalnym kątem nachylenia. Projektując instalację, korzystamy z dedykowanych programów, które na podstawie położenia geograficznego oraz warunków specyficznych dla obiektu zliczają możliwe uzyski z inwestycji.

  2. Co można zasilać dzięki panelom fotowoltaicznym?

  Przy użyciu zainstalowanych paneli można zasilać każde urządzenie na terenie obiektu. To, w jakim stopniu będą zasilane poszczególne urządzenia, jest związane z aktualną produkcją energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną. W wypadku braku światła dziennego, które jest konieczne do produkowania energii, prąd jest dodatkowo pobierany z sieci energetycznej. Jeżeli pobór prądu przez urządzenia w ciągu dnia jest niższy niż produkcja energii przez instalację fotowoltaiczną, jest ona odsyłana do sieci energetycznej. W okresie zwiększonego zapotrzebowania na prąd można ją odebrać.

  3. Ile czasu zajmuje zamontowanie instalacji fotowoltaicznej?

  Montaż zajmuje 1 - 2 dni robocze w przypadku domu jednorodzinnego. Gdy w grę wchodzi instalacja większej ilości paneli fotowoltaicznych dla przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego, trwa to około 5 dni roboczych.

  4. Czy nadwyżkę energii elektrycznej można sprzedać do sieci energetycznej?

  Klient indywidualny nie ma możliwości sprzedania energii elektrycznej do sieci, a choć istnieje taka możliwość dla firm, to jest to dla nich nieopłacalne. Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm jest skorzystanie z możliwości, jakie daje system prosumencki. Dzięki niemu wyprodukowane przez instalacje nadwyżki są wysyłane do sieci, a osoba prywatna lub przedsiębiorca ma możliwość odebrania ich w 80% (instalacje o mocy do 10 kWp) albo 70% (instalacje o mocy od 10 kWp do 50 kWp).

  5. Jakich formalności trzeba dopełnić, by móc zainstalować panele fotowoltaiczne?

  Najważniejszym dokumentem potrzebnym podczas spotkania z doradcą, jest dotychczasowa faktura za prąd. Dzięki niej możliwe będzie dobranie prawidłowej mocy instalacji do zapotrzebowania na energię elektryczną. Pozostałymi formalnościami i przygotowaniem dokumentów potrzebnych, żeby instalację fotowoltaiczną odebrał zakład energetyczny, zajmują się nasi specjaliści.

  Realizacje instalacji fotowoltaicznych

  Kontakt
  Chciałbyś otrzymać dotację na instalację fotowoltaiczną?
  Zachęcamy do kontaktu z oddziałem APP Energy w Kielcach.
  Spotkanie oraz wycena, umawiane są w dogodnym dla klienta miejscu oraz terminie na terenie Kielc i okolic.

  Firma

  APP Energy sp. z o.o.
  NIP: 9462682984
  Rzetelna firma - APP Energy

  Adres

  APP Energy Kielce
  ul. Bohaterów Warszawy 6/7G
  25-394 Kielce